Familja Abazi në hall me banimin /Video – Lajmi.net
Familja Abazi në hall me banimin /Video
Autori: Lajmi.net LajmeSociale 21:16, 1 May 2018
Ilustrim
Edhe dy muaj kanë afat.

Brenda kësaj kohe familja Abazaj nga fshati Pemishte e Istogut, duhet ta lëshoj këtë shtëpi në të cilën është vendosur para pak kohe.

Këtë strehë ua ka gjetur përkohësisht një i afërm i tyre, derisa kjo familje 5 anëtarshe ka më shumë se 12 vite që nuk kanë shtëpi të tyre.

Kjo familje jeton vetëm me një pagë prej 200 eurosh, të cilën e merr i zoti i shtëpisë Izeti, por ato nuk i mjaftojnë as për ushqim.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO