Fakte interesante për dashurinë – Lajmi.net
Fakte interesante për dashurinë
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 10:02, 6 July 2018
Kur e takoni dikë, gjëja e parë që ata vërejnë qoftë dhe pa vetëdije, janë këpucët tuaja.

Lajmi.net ju sjellë disa fakte interesante për dashurinë:

Sa më gjatë të qëndrojnë dy njerëz bashkë, aq më pak priren të thonë ”të dua”

Njerëzit priren të jenë më të hapur emocionalisht dhe të rrëfejnë gjëra më lehtë gjatë netëve të vona, gjatë bisedave me mesazhe të shkruara.

Sipas studimeve, meshkujt biejnë në dashuri pas vetëm tre ditësh, ndërsa femrat nuk biejnë në dashuri deri në takimin e 14-të.

Dëshira për të përqafuar diçka vjen nga vendi i njejtë në trurin tuaj sikurse kur bëheni agresivë.

Nëse mbani duart me dikë që doni, mund të ndihmojë në zbutjen e dhimbjeve fizike, si dhe uljen e stresit dhe frikës.

Një puthje stimulon 29 muskujt dhe kimikatet që shkaktojnë relaksim. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO