Eurosport qetëson milanistët: Maignan ka vetëm një shqetësim të vogël

Eurosport, në një raportim të bërë së fundi, i ka qetësuar disi tifozët e Milanit në lidhje me lëndimin e portierit Mike Maignan. Sipas mediumit presitigjioz, francezi ka vetëm një shqetësim të vogël dhe nuk bëhet fjalë për ndonjë lëndim serioz. Po i njëjti burim thotë se gardiani i Milanit u zëvendësua pas pjesës së…

Sport

23/09/2022 09:49

Eurosport, në një raportim të bërë së fundi, i ka qetësuar disi tifozët e Milanit në lidhje me lëndimin e portierit Mike Maignan.

Sipas mediumit presitigjioz, francezi ka vetëm një shqetësim të vogël dhe nuk bëhet fjalë për ndonjë lëndim serioz.

Po i njëjti burim thotë se gardiani i Milanit u zëvendësua pas pjesës së parë vetëm për shkak të parandalimit të një lëndimi më të madh që mund të vinte gjatë ndeshjes.

Mbetet të shihet nëse Maignan do të jetë gati për ndeshjen e ardhshme. /Lajmi.net/