Eskalon situata në ndeshjen e NBA – përleshje mes basketbollistëve

Minesota mposhti skuadrën e Golden State jashtë shtëpisë me rezultatin 104:101, por ndeshja do të mbahet mend për përleshje të ashpër që çoi në tre përjashtime. Përleshja që ndodhi kur Klay Thompson dhe Jaden McDaniels u përplasën në qendër të fushës, përcjell lajmi.net. Ata gjatë përplasjes shqyen fanellat njëri-tjetrit, ndërsa disa lojtarë nisën për t’i…

Sport

15/11/2023 09:19

Minesota mposhti skuadrën e Golden State jashtë shtëpisë me rezultatin 104:101, por ndeshja do të mbahet mend për përleshje të ashpër që çoi në tre përjashtime.

Përleshja që ndodhi kur Klay Thompson dhe Jaden McDaniels u përplasën në qendër të fushës, përcjell lajmi.net.

Ata gjatë përplasjes shqyen fanellat njëri-tjetrit, ndërsa disa lojtarë nisën për t’i ndarë.

Në vend që të qetësoheshin tensionet, konflikti eskaloi duke u përfshirë edhe disa basketbollistë të tjerë.

Ai e goditi atë aq shumë, si një luftëtar i UFC-së, sa që edhe trajneri Steve Kerr iu lut lojtarit të tij që ta lëshonte Goberin, njoftojnë mediat e huaja.

Në fund, Green, Thompson dhe McDaniels u përjashtuan nga loja./Lajmi.net/