Të Infektuar: 1052

Të Shëruar: 820

Të Vdekur: 30

Eskalon protesta, qytetarët gjuajnë me shishe forcat e policisë dhe tentojnë të kalojnë kordonin

10:33 | 17 Maj 2020

Në sheshin para Ministrisë së Brendshme, protestuesit kanë gjuajtur me mjete piroteknike dhe shashka efektivët e policisë, duke sjellë dhe reagimin e këtyre të fundit duke bërë disa shoqërime.

Ajo që vihet re është edhe një tensionim mjaft i madh i situatës, ndërsa efektivët e policisë janë shtuar ndjeshëm në numër në zonën para Galerisë së Arteve për të ruajtur rendin.

Në përplasjet me policinë ka qenë edhe ish deputetja e PD, Albana Vokshi./tch