Të Infektuar: 17.591

Të Shëruar: 14.979

Të Vdekur: 659

Erdogan ha darkë me një travestit të famshëm (Foto)

18:51 | 21 Qershor 2016

Presidenti i Turiqisë Rexhep Tajip Erdogan, ka darkuar të dielën me një tranvestit të famshëm në Turqi pas përleshjeve të ashpra në protestën e LGBT.

Presidenti turk dhe gruaja e tij, e kanë ndarë iftarin e fundit  të ditës së agjërimit mysliman me një grup artistësh, duke përfshirë edhe aktorin Bulent Ersoy.

Pas shkatërrimit të protestës së LGBT në Stamboll, ku forcat speciale të policisë kanë përdorur gaz lotsjellës për të shpërndarë tubimin masiv,cifti presidencial ka ftuar edhe yllin transgjinor.

Ersoy, e ftuar speciale e Erdogan ,iu nënshtrua operacionit për tu kthyer në femër në Londër te  vitit 1980, por u përball edhe sulmet verbale dhe fizike në shtëpi.

3206