Të Infektuar: 10419

Të Shëruar: 6058

Të Vdekur: 341

Ekspertja tregon 3 mënyrat se si ta bëni një femër të ketë orgazma të shumëfishta

21:38 | 28 Prill 2019

Po kërkoni që t’ia mundësoni pikun e kënaqësisë partneren tuaj? Ja si ta bëni atë të ketë orgazma të shumëfishta.

Në bazë të rezultateve të sondazheve të fundit, femrat përjetojnë jo më shumë se dy orgazma përgjatë një akti të tërë seksual.

Sexpert Annabelle Knight ndau disa këshilla të rëndësishme me Daily Star në lidhje me orgazmat e shumëfishta tek femrat, transmeton lajmi.net.

Ndiqini më të rëndësishmet:

1. Shtojani dëshirën

Rregullojani gjendjen emocionale dhe vijoni me paralojën përpara se të vini tek akti final.

“Kështu keni më shumë shanca të arrini kënaqësinë kulmore seksuale. Unë këshilloj qirinjtë, muzikën, masazhin, apo çfarëdo që ndez dëshirën seksuale”, rekomandon Annabelle.

2. “Ngacmojeni atë”

Prekjet e lehta dhe dridhjet e buta duhet të jenë të mjaftueshme për të ndihmuar me orgazmën.

“Sapo trupi i gruas t’i përgjigjet kontaktit, kaloni në stimulimin gjenital por shmangni penetrimin”, rekomandon ekspertja e seksit.

Kësisoj, ajo rekomandon stimulimin e klitorisit nëpërmjet seksit oral apo edhe vibratorit.

3. Vendoseni orgazmën në pauzë

Eksperimentimi me ndalesa – veprimi i largimit para se të arrini kënaqësinë e pikut – do ta bëjë rezultatin përfundimtar edhe më intensiv.

“Merreni shtruar dhe provoni vonimin e orgazmës derisa të mos mund të mbash më shumë”, rekomandon për gratë ekspertja e seksit. /Lajmi.net/