Edi Rama ua ndali ‘bukën”, Lazarati i jep 95% të votave Partisë Demokratike

Lazarati i njihet si zonë e djathtë, por duket se pas aksionet anti-kanabis ata janë organizuar në një votë proteste kundër së majtës dhe kandidates së saj.

Lajme

23/06/2015 08:13

Mësohet se lazaratasit kanë votuar gati 95 për qind në favor të kandidatit demokrat për Gjirokastrën, Igli Kokalari duke i dhënë vetëm 113 vota Zamira Ramit të LSI-së.

Në total, Igli Kokalari ka marrë plot 1 910 vota nga Lazarati, kurse Rami vetëm 113 vota raportojnë mediat në Shqipëri.

Megjithatë, edhe pse votat e Lazaratit kanë ngushtuar rezultatin që ishte në favor të së majtës, Rami ka rezultuar fituese kundrejt Kokalarit me një diferencë të përgjithshme prej rreth 1 800 vota.