Edhe Erion Veliaj dy fjalë për simbolin e shqiponjës: Ka motive gëzimi, jo konflikti

Edhe kryebashkiaku i Shqipërisë, Erion Veliaj i ka dy fjalë për simbolin e shqiponjës.

ShowBiz

25/06/2018 22:36

Sipas tij ajo ka motive gëzimi dhe jo konflikti, prandaj përdoret nga të gjithë shqiptarët të cilët kanë suksese ndërkombëtare, dhe jo vetëm, shkruan lajmi.net

Erioni e sheh si të gabuar vendimin e Fifas kundrejt Xhakës dhe Shaqirit të cilët e bënë simbolin e shqiponjës pas golave që dhanë kundrejt Serbisë.

Kujtojmë se komisioni Disiplinor i FIFA ka dënuar me nga 10 mijë franga zvicerane Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin dhe me pesë mijë franga Stephan Lichsteiner për festën me shqiponjë në fitoren 2:1 të Zvicrës ndaj Serbisë në Kupën e Botës./Lajmi.net/

https://www.instagram.com/p/Bkdfia6np1_/?hl=en?&taken-by=erionveliaj