E mitura në Klinë njofton babain se është martuar, policia jep detaje për rastin

Lajme

17/01/2022 08:57

Viktima femër, e moshës së mitur ka njoftuar babain e saj se është martuar dhe gjendet te i dyshuari mashkull kosovar, poashtu i moshës së mitur.

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

Viktima është dërguar në shtëpi të sigurt.

“Klinë, 16.01.2022-15:00. Viktima femër kosovare, e moshës së mitur, ka njoftuar babain e saj se është martuar dhe gjendet te i dyshuari mashkull kosovar, po ashtu i moshës së mitur. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt ,ndërsa viktima është dërguar në shtëpi të sigurt”./Lajmi.net/