Të Infektuar: 8799

Të Shëruar: 4027

Të Vdekur: 249

E jashtëzakonshme, kërcen nga avioni pa parashutë (Video)

17:46 | 31 Korrik 2016

Një parashutist nga Amerika është bërë njeriu i parë që ka kërcyer pa parashutë nga avioni, nga një lartësi prej 7,000 metrash.

Luke Aikins, 42 vjeç, theu rekordin botëror në Kaliforni, duke kërcyer nga avioni pa parashutë – një moment ky që u transmetua live në Fox.

Djali i tij 4-vjeç dhe gruaja e tij e shikuan atë duke kërcyer nga avioni – një kërcim ky që zgjati 2 minuta derisa ai ra në tokë, transmeton Express.