Dy shenja që tregojnë se është vetëm epsh, e jo dashuri – Lajmi.net
Dy shenja që tregojnë se është vetëm epsh, e jo dashuri
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 8:21, 3 August 2018
​Nëse keni filluar të dilni me dikë por thjesht nuk mund ta kuptoni nëse keni filluar ta dashuroni apo thjesht është diçka seksuale, atëherë vërtetë se jeni konfuz.

Sarah Louise Ryan, eksperte e këtyre çështjeve, thotë se janë disa shenja të cilat tregojnë kur është vetëm epsh dhe jo dashuri.

Dëshironi të dini gjithçka menjëherë

Përse keni nevojë të nxitoni me një person që e konsideroni se mund t’ju ecë lidhja mirë? Pas së gjithash, gjërat e mira iu vijnë atyre që presin. Nëse është epsh, ju do të përpiqeni të dini gjithçka menjëherë, por, nëse është dashuri, ju më shumë do të jeni të interesuar në një romancë të ngadalshme.

Nuk keni ngjashmëri

Nëse çdo gjë që e flisni ka të bëjë me seksin dhe jo me gjërat e përbashkëta që i keni, atëherë normalisht se është vetëm epsh e jo diçka më shumë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO