Dy persona vrasin veten pas hakimit të Ashley Madison

Dy klientë të Ashley Madison besohet se kanë bërë vetëvrasje pasi hakerët publikuan detajet e tyre, njofton policia në Kanada.

Bota

24/08/2015 16:59

“Sot konfirmoj se Avid Life Media po ofron 500,000 dollarë shpërblim për çdokënd që na sjell çfarëdo informacioni i cili do të na ndihmonte të gjejmë personat përgjegjës për hakimin e të dhënave të Ashley Madison.” – u shpreh drejtori Bryce Evans.

“Ky hakim është më i madhi në bazën e të dhënave dhe ka ekspozuar informacione shumë personale të mijëra personave.” –vazhdoi ai.

Këto komente u bënë gjatë një konference të policisë në Toronto./arbresh.info