Të Infektuar: 4931

Të Shëruar: 2267

Të Vdekur: 102

Dy herë në javë ndeshje të Serie A – luhet deri më 2 gusht?

22:16 | 28 Maj 2020

Serie A do të jetë tejet aktive në rifillimin e sezonit.

Drejtuesit e Serie A duket se janë të interesuar që t’i japin fund kampionatit nacional deri më 2 gusht.

Pasi është marrë vendimi që sezoni të rinis më 20 qershor, tashmë po qarkullon kalendari i mundshëm për ndeshjet e mbetura.

‘Sky’ insiston se me shumë gjasë liga do të fillojë me xhiron e 25-të, me ndeshjet Atalanta-Sassuolo, Verona-Cagliari, Inter-Sampdoria dhe Torino-Parma, transmeton lajmi.net.

Java e 28-të pritet të zhvillohet më 27-28 qershor, java 29 më 30 qershor dhe 1 korrik, kurse java e 30-të më 4-5 korrik.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell kalendarin e mundshëm për pjesën e mbetur të sezonit. /Lajmi.net/

Java 25 (qershor 20-21)

Atalanta-Sassuolo

Inter-Sampdoria

Torino-Parma

Verona-Cagliari

Java 27 (qershor 23-24)

Atalanta-Lazio

Bologna-Juventus

Fiorentina-Brescia

Genoa-Parma

Hellas Verona-Napoli

Inter-Sassuolo

Lecce-Milan

Roma-Sampdoria

Spal-Cagliari

Torino-Udinese

Java 28 (qershor 27-28)

Brescia-Genoa

Cagliari-Torino

Juventus-Lecce

Lazio-Fiorentina

Milan-Roma

Napoli-Spal

Parma-Inter

Sampdoria-Bologna

Sassuolo-Hellas Verona

Udinese-Atalanta

Java 29 (qershor 30-korrik 1)

Atalanta-Napoli

Bologna-Cagliari

Fiorentina-Sassuolo

Genoa-Juventus

Hellas Verona-Parma

Inter-Brescia

Lecce-Sampdoria

Roma-Udinese

Spal-Milan

Torino-Lazio

Java 30 (korrik 4-5)

Brescia-Hellas Verona

Cagliari-Atalanta

Inter-Bologna

Juventus-Torino

Lazio-Milan

Napoli-Roma

Parma-Fiorentina

Sampdoria-Spal

Sassuolo-Lecce

Udinese-Genoa

Java 31 (korrik 7-8)

Atalanta-Sampdoria

Bologna-Sassuolo

Fiorentina-Cagliari

Genoa-Napoli

Hellas Verona-Inter

Lecce-Lazio

Milan-Juventus

Roma-Parma

Spal-Udinese

Torino-Brescia

Java 32 (korrik 11-12)

Brescia-Roma

Cagliari-Lecce

Fiorentina-Hellas Verona

Genoa-Spal

Inter-Torino

Juventus-Atalanta

Lazio-Sassuolo

Napoli-Milan

Parma-Bologna

Udinese-Sampdoria

Java 33 (korrik 14-15)

Atalanta-Brescia

Bologna-Napoli

Lecce-Fiorentina

Milan-Parma

Roma-Hellas Verona

Sampdoria-Cagliari

Sassuolo-Juventus

Spal-Inter

Torino-Genoa

Udinese-Lazio

Java 34 (korrik18-19)

Brescia-Spal

Cagliari-Sassuolo

Fiorentina-Torino

Genoa-Lecce

Hellas Verona-Atalanta

Juventus-Lazio

Milan-Bologna

Napoli-Udinese

Parma-Sampdoria

Roma-Inter

Java 35 (korrik 21-22)

Atalanta-Bologna

Inter-Fiorentina

Lazio-Cagliari

Lecce-Brescia

Parma-Napoli

Sampdoria-Genoa

Sassuolo-Milan

Spal-Roma

Torino-Hellas Verona

Udinese-Juventus

Java 36 (korrik 25-26)

Bologna-Lecce

Brescia-Parma

Cagliari-Udinese

Genoa-Inter

Hellas Verona-Lazio

Juventus-Sampdoria

Milan-Atalanta

Napoli-Sassuolo

Roma-Fiorentina

Spal-Torino

Java 37 (korrik 28-29)

Cagliari-Juventus

Fiorentina-Bologna

Hellas Verona-Spal

Inter-Napoli

Lazio-Brescia

Parma-Atalanta

Sampdoria-Milan

Sassuolo-Genoa

Torino-Roma

Udinese-Lecce

Java 38 (gusht 1-2)

Atalanta-Inter

Bologna-Torino

Brescia-Sampdoria

Genoa-Hellas Verona

Juventus-Roma

Lecce-Parma

Milan-Cagliari

Napoli-Lazio

Sassuolo-Udinese

Spal-Fiorentina /Lajmi.net/