Të Infektuar: 1052

Të Shëruar: 820

Të Vdekur: 30

Durrësi ‘mbërthehet’ nga stuhia, disa rrugë të përmbytura

10:06 | 21 Maj 2020

Reshet e ditës së fundit kanë vërshuar rrugët e Durrësit.

Reshjet e dendura të shiut përgjatë orëve të para të mëngjesit kanë shkaktuar vështirësi në qarkullimin e këmbësorëve dhe automjeteve në Durrës.

Ujërat kanë pushtuar kryesisht kryqëzimet e rrugëve, siç duket dhe në pamjet e marra nga operatori N. Vlashi, në kryqëzimin pranë stadiumit ”Niko Dovana”, transmeton Tch.

Me rënien e intensitetit të reshjeve pritet të tërhiqen dhe ujërat nga rrugët e trotuaret.