Dua Lipa shet 2 milionë albume, kështu falënderon fansat

Këngëtarja nga Kosova, që ka arritur famë ndërkombëtare, Dua Lipa po shënon karrierë shumë të suksesshme në muzikë.

ShowBiz

29/04/2018 16:01

Ka pak javë prej kur Dua nxori në treg këngën e re me titull “One Kiss”, për të cilën bashkëpunoi me Calvin Harris, shkruan lajmi.net.

Por, në njoftimin e fundit që bëri përmes rrjeteve sociale, këngëtarja ka njoftuar se ka arritur të shes 2 milionë kopje të albumit.

Për këtë arritje, Dua ka fituar një platinum, ndërsa ka falënderuar pa masë fansat dhe ekipin e saj, që e ndihmojnë të jetë këtu ku është.

Kujtojmë që një prej këngëve më të suksesshme të Duas është “New Rules”, me të cilën ka arritur rekord personal klikimesh. /Lajmi.net/