Të Infektuar: 4931

Të Shëruar: 2267

Të Vdekur: 102

Dua Lipa bën thirrje të ndihmohen protestuesit me donacione

8:15 | 3 Qershor 2020

Foto: Instagram

Dua Lipa ka mbështetur sërish protestuesit në Amerikë.

Vrasja e George Floyd ka nxitur protesta masive në disa vende të Amerikës, disa prej tyre shumë të dhunshme, shkruan lajmi.net.

Shumë prej emrave të njohur kanë përkrahur publikisht protestuesit, ndërsa ka edhe nga ata që kanë dhuruar donacione.

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa, me anë të një postimi bëri thirrje të ndihmohen protestuesit, madje vendosi edhe linkun ku mund të dhurohen donacionet.

Po ashtu, në atë postim ajo thotë se në atë link janë edhe numrat e avokatit dhe e-mail adresat. /Lajmi.net/