Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Dua dhe Rita u bëjnë thirrje qytetarëve britanik që të dalin të votojnë

20:31 | 12 Dhjetor 2019

Dita e sotme është shumë e rëndësishme për Mbretërinë e Bashkuar.

Në Mbretërinë e Bashkuar qytetarët sot (e enjte) kanë votuar për qeverinë e re, shkruan lajmi.net.

Rita Ora dhe Dua Lipa, përmes rrjeteve sociale u kanë bërë thirrje qytetarëve të dalin e të votojnë.

“Votoni, zgjedhjet më të rëndësishme në Mbretërinë e Bashkuar janë nesër. Ju lutem shumë, votoni në mënyrën më të mirë të mundshme…ju lutem mos votoni për punët e ndyra”, kishte shkruar Dua në një status të publikuar dje.

Ndërsa, Rita shkruan “Mbretëri e Bashkuar! Sot është një ditë e rëndësishme për të bërë diferencën! Dil dhe voto për të ardhmen tënde! Çdo votë numërohet”. /Lajmi.net/