Driton Selmanaj, “shotani” i LDK-së /FOTO

Deputeti i LDK-së dhe ish analisti politik, Driton Selmanaj del të jetë më shumë se kaq. Selmanaj, i cili në LDK hyri nga “dera” e analistit, një kohë është marrë edhe me aktivitete kulturore.

Lajme

29/06/2018 13:18

Dritoni i cili vije nga Suhareka, del të ketë qenë edhe valltar profesionist.

Lajmi.net merr vesh se ai ka qenë pjesë e Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve “Shota”.

Po ashtu lajmi.net ka siguruar edhe fotografi ku Selmanaj shihet duke vallëzuar.

Selmanajt në vitin 2014 i ishte ndarë edhe mirënjohje nga “Shota”.

Nëse anëtarët femra të Ansamblit “Shota” quhen shota, atëherë si do të quheshin meshkujt e këtij Ansambli? “Shotanë”! /Lajmi.net/