Donnarumma dhe Hague pozitivë me Covid-19, humbin derbin me Romën

Donnarumma dhe Hague kanë rezultuar pozitiv në testet e koronavirusit.

Sport

26/10/2020 11:57

Jens Petter Hague dhe Gianluigi Donnarumma janë lojtarët që do t’i mungojnë skuadrës për ndeshjen kundër Romës.

Sipas raportimeve të fundit nga Italia, dy lojtarët kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, përcjell lajmi.net.

Donnarumma sigurisht se do të jetë një mungesë e madhe për skuadrën e Milan.

Hague nuk planifikohej të luante nga minuta e parë, prandaj mund të konsiderohet si mungesë më e lehtë.

Mbetet të shihet se cilat do të jenë lëvizjet që Stefano Pioli do të bëjë në formacion. /Lajmi.net/