Të Infektuar: 1052

Të Shëruar: 820

Të Vdekur: 30

Do të bëhet baba edhe pse humbi testikujt nga kanceri

14:05 | 23 Prill 2020

Njeriu që humbi testikujt nga kanceri kur ishte 18-vjeçar, do të bëhet baba.

Kur Dexter Gurney-Paddick nga Bicester, ishte 18-vjeçar, ai u diagnostikua me kancer në testikuj. Ai duhej të bënte një operacion për të hequr testikujt e tij, duke shkuar në nevojë për kimioterapi pasi sëmundja ishte përhapur në bark, transmeton lajmi.net.

Ishte kohë errët në jetën e tij, sepse ai takoi dashurinë e jetës, ndihmësen e shitjes me pakicë Morgan Biggs, 23-vjeçare.

Ata u takuan në palestrën e Anitime Fitness në Bicester dhe u bënë çift në shkurt të vitit 2019, kur Dexter thotë se Morgan e ndihmoi atë të kuptonte se kishte një të ardhme.

Kështu që ai ndihet shumë me fat që ata ishim në gjendje të konceptonin dhe po presin fëmijën e parë në shtator.  Jo vetëm që po presin një fëmijë, por çifti ka në plan të martohet pasi të mbarojë situata e izolimit. /Lajmi.net/