Diaz: Luajtëm një ndeshje të shkëlqyer ndaj Atleticos

9:46 | 25 Nentor 2021

Brahim Diaz pa Milanin të dominonte Atletico Madridin në Wanda Metropolitano në Ligën e Kampionëve.

Loja u vendos në fund nga një goditje me kokë e Junior Messias në krosin e Franck Kessie, i cili mban ende të gjalla shpresat e “kuqezinjve” për të arritur në raundin e 16-të.

“Mendoj se kemi luajtur një lojë të shkëlqyer, atë që dimë të luajmë”, tha Brahim Diaz në konferencën e tij për shtyp.

“Ne e merituam fitoren duke luajtur futboll të madh. Tani duhet të shohim përpara në ndeshjen finale dhe të shohim se çfarë do të ndodhë. Ne jemi në terren kundër Liverpoolit, e dimë se sa të mirë janë, por ne duam të fitojmë”.

Atletico Madrid për herë të parë në historinë e tyre ka pësuar humbje të njëpasnjëshme në Ligën e Kampionëve në shtëpi.

“Mendoj se Atleti është një ekip shumë i fortë me shumë kampionë në skuadër, por ne dolëm atje sonte për të luajtur futboll dhe ia arritëm.”

Në Madrid u zhvillua një festë shumë e madhe e tifozëve të Milanit dhe vetëm në minutat e fundit dëgjoheshin në tribuna.

“Dukej si San Siro,” buzëqeshi Brahim Diaz. “Mendoj se kemi bërë që Atletico Madrid të luajë keq, sepse kemi fituar pothuajse çdo duel në fushë”, u shpreh Diaz. /Lajmi.net/