Dështojnë Chelsea e Juventus, fitojnë Real Madrid, City e PSG

Kanë përfunduar ndeshjet e mbrëmjes së sotme në Ligën e Kampionëve. Manchester City ka triumfuar me rezultat 2 me 1 ndaj Borussia Dortmund, shkruan GazetaBlic Sport. Rezultati u përmbys në “Etihad Stadium”, Reus shënoi për avantazhin e ‘milionerëve’, por Stones dhe Haaland e rikthyen rezultatin në të mirë të skuadrës së Guardiolas. Chelsea nuk mori…

Sport

14/09/2022 23:07

Kanë përfunduar ndeshjet e mbrëmjes së sotme në Ligën e Kampionëve.

Manchester City ka triumfuar me rezultat 2 me 1 ndaj Borussia Dortmund, shkruan GazetaBlic Sport.

Rezultati u përmbys në “Etihad Stadium”, Reus shënoi për avantazhin e ‘milionerëve’, por Stones dhe Haaland e rikthyen rezultatin në të mirë të skuadrës së Guardiolas.

Chelsea nuk mori më shumë se një barazim që vlen shumë pak ndaj Salzburg, me rezultatin përfundimtar që ishte 1 me 1

PSG fitoi 1 me 3 ndaj Maccabi Haifa, kurse Juventus u mposht nga Benfica 1 me 2 dhe bëri një hap shumë të gabuar.

Ja rezultatet e plota: