Dëshironi një fytyrë të pastër dhe të shëndetshme, mos hiqni dorë nga këto ushqime – Lajmi.net
Dëshironi një fytyrë të pastër dhe të shëndetshme, mos hiqni dorë nga këto ushqime
Autori: Lajmi.net Lifestyle 15:30, 23 January 2019
Të gjithë blejmë produkte të shtrenjta për të pasur një lëkurë të pastër dhe të shëndetshme.

Por sekreti i vërtetë për të pasur lëkurë të pastër fshihet tek ushqimet që ne i japim trupit çdo ditë.

Sipas dermatologes Dr. Jessica Wu, dita duhet nisur me ushqime të cilat kanë përmbajtje të lartë acidesh yndyrore Omega-3.

Omega 3 gjendet në sardele, farat Chia ose arra. Avokadot janë gjithashtu një ushqim i mirë për lëkurën, sepse janë të pasura me elementë që luftojnë bakteret.

Përveç kësaj, këto produkte ushqejnë lëkurën edhe me yndyra të shëndetshme duke i dhënë asaj shkëlqimin natyral.

Përveç qumështit me drithëra në mëngjes, mbaj një dietë të balancuar edhe me acidet yndyrore, të cilat të ndihmojnë të kesh gjithmonë lëkurë rinore. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO