Denver Nuggets triumfon në finalen e parë të NBA

Denver Nuggets ka shënuar fitore në ndeshjen e parë finale të NBA kundër Miami Heat. Skuadra e Denver triumfoi 104:93 kundër Miami Heat në ndeshjen e zhvilluar të premten. Më efikasi te skuadra e Denver ishte Nikola Jokiq me 27 pikë, 10 kërcime dhe 14 asistime. Përballja e dytë finale zhvillohet të hënën në terrenin…

Sport

02/06/2023 10:09

Denver Nuggets ka shënuar fitore në ndeshjen e parë finale të NBA kundër Miami Heat.

Skuadra e Denver triumfoi 104:93 kundër Miami Heat në ndeshjen e zhvilluar të premten.

Më efikasi te skuadra e Denver ishte Nikola Jokiq me 27 pikë, 10 kërcime dhe 14 asistime.

Përballja e dytë finale zhvillohet të hënën në terrenin e Denverit./Lajmi.net/