Të Infektuar: 103.124

Të Shëruar: 89.648

Të Vdekur: 2.110

Chelsea me mungesa të mëdha për ndeshjen ndaj Liverpool

18:57 | 3 Mars 2021

Menaxheri i Chelsea, Thomas Tuchel, ka njoftuar se do të kenë disa mungesa për ndeshjen ndaj Liverpool.

Liverpool do të mirëpres në Anfield më 4 mars Chelsean për ndeshjen e ardshme në Premierligë, shkruan lajmi.net.

Ndërkohë, Tuchel ka konfirmuar se Thiago Silva nuk është rikthyer në stërvitje dhe kësisoj nuk është i gatshëm.

Ai gjithashtu shtoi se Tammy Abraham ka një problem të vogël dhe mund të mos paraqitet nga minuta e parë.

Pas Liverpoolit, ndeshja e ardhshme për Chelsean do të jetë ndaj Evertonit, kur mund të shohim edhe rikthimin e Silvas./Lajmi.net/