Chelsea gati të thyej rekordin e transferimeve për Osihmen

Chelsea thuhet se mund të thyejë përsëri rekordin e tyre të transferimit për Victor Osimhen në janar – pavarësisht shqetësimeve për shkeljen e rregulloreve të Fair Playt Financiar. Sipas Football Transfers, Todd Boehly mbetet i vendosur për të sjellë Osimhen gjatë afatit kalimtar të janarit. Pavarësisht pasigurisë rreth kufizimeve të FFP, Chelsea është i përgatitur…

Sport

08/12/2023 23:19

Chelsea thuhet se mund të thyejë përsëri rekordin e tyre të transferimit për Victor Osimhen në janar – pavarësisht shqetësimeve për shkeljen e rregulloreve të Fair Playt Financiar.

Sipas Football Transfers, Todd Boehly mbetet i vendosur për të sjellë Osimhen gjatë afatit kalimtar të janarit.

Pavarësisht pasigurisë rreth kufizimeve të FFP, Chelsea është i përgatitur të thyejë rekordin e tyre të transferimit për Osimhen.

Osimhen ka tërhequr interes edhe nga Arsenali, por nuk ka gjasa që “Topçinjtë” të përmbushin kërkesat astronomike të kampionëve në fuqi të Serie A.

Në fakt, presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis është optimist për të ardhmen e Osimhen në Napoli dhe mbetet i bindur se lojtari do të nënshkruajë një marrëveshje të re, pavarësisht skandalit të TikTok që përkeqësoi marrëdhëniet e tij me klubin.

Me kontratën e Osimhenit që skadon në vitin 2025, Napoli nuk mund të rrezikoj ta humbas lojtarin.

Nëse një kontratë e re nuk nënshkruhet para verës, klubi mund të detyrohet ta shesë atë me një çmim të ulur në mënyrë që ata të mos e humbin atë falas në 2025. /Lajmi.net/