Chelsea dhe Manchester City në garë për Joško Gvardiol

Chelsea dhe Manchester City janë në garë për futbollistin e Leipzigut, Josko Gvardiol. Mbrojtësi po shkëlqen në Bundesliga në sezonet e fundit, transmeton lajmi.net. Leipzigu nuk e ka ndërmend ta shesë lojtarin, mirëpo kjo nuk po e pengon dyshen e gjigandëvë anglezë të tentojnë deri në fund për të. Gvardiol është 23-vjeçar dhe luan në…

Sport

04/08/2022 14:20

Chelsea dhe Manchester City janë në garë për futbollistin e Leipzigut, Josko Gvardiol.

Mbrojtësi po shkëlqen në Bundesliga në sezonet e fundit, transmeton lajmi.net.

Leipzigu nuk e ka ndërmend ta shesë lojtarin, mirëpo kjo nuk po e pengon dyshen e gjigandëvë anglezë të tentojnë deri në fund për të.

Gvardiol është 23-vjeçar dhe luan në dy pozita në mbrojtje. /Lajmi.net/