Të Infektuar: 1047

Të Shëruar: 794

Të Vdekur: 30

Challandes me një paralajmërim interesant për lojtarët para ndeshjes me Gjibraltarin

18:09 | 9 Tetor 2019

Ndeshja kundër Gjibraltarit mund të jetë një miqësore për të gjithë, por jo edhe për trajnerin e Kosovës, Bernard Challandes.

Trajneri zviceran është shprehur i bindur se skuadra e tij do të jap maksimumin të enjten pasdite kur në ‘Fadil Vokrri’ takohet me Gjibraltarin.

Kosova në muajin tetor zhvillon dy ndeshje, të parën miqësore kundër Gjibraltarit, dhe të dytën kualifikuese për Euro 2020, kundër Malit të Zi.

“Çdo lojtar që nuk e merr seriozisht ndeshjen kundër Gjibraltarit do të ketë problem me mua”, ka deklaruar Challandes./Lajmi.net/