Cavani zgjedh klubin e ri

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Edinson Cavani dëshiron të transferohet në Juventus, gjatë afatit kalimtar të verës.

Sport

30/04/2015 19:13

Edinson Cavani do të largohet nga Paris Saint-Germain.

Ylli uruguaian ka kaluar një edicion të vështirë me përplasje me trajnerin Laurent Blanc, andaj ka vendosur të ndërrojë mjedis.

Dhe, sipas të përditshmes sportive italiane “Gazzetta dello Sport”, ai e ka zgjedhur klubin e ri.

Cavani dëshiron të transferohet në Juventus, gjatë afatit kalimtar të verës.

Bianconerët kërkojnë blerjen e Cavanit për të përforcuar repartin sulmues.