Cavani afër zyrtarizimit te Valencia

Edinson Cavani me shumë gjasë do ta vazhdojë karrierën në La Liga. Ylli uruguaian, Edinson Cavani është gati të bëjë hapin e tij të radhës në karrierën e tij dhe destinacioni më i mundshëm tani është La Liga. Raportime të ‘RMC Sport’ bëjnë të ditur se Cavani është afër marrëveshjes me skuadrën e Valencia, përcjell…

Sport

23/08/2022 11:22

Edinson Cavani me shumë gjasë do ta vazhdojë karrierën në La Liga.

Ylli uruguaian, Edinson Cavani është gati të bëjë hapin e tij të radhës në karrierën e tij dhe destinacioni më i mundshëm tani është La Liga.

Raportime të ‘RMC Sport’ bëjnë të ditur se Cavani është afër marrëveshjes me skuadrën e Valencia, përcjell lajmi.net.

Sulmuesi me përvojë do të ishte një ndihmë e madhe për skuadrën e Gennaro Gattuso, i cili po synon ndërtimin e një skuadre sa më kompetitive.

Mbetet të shihet nëse Valencia do të arrijë ta çojë deri në fund misionin e nisur, për zyrtarizimin e Cavani. /Lajmi.net/