Çaj kundër dhimbjes së shpinës , ja si ta përgatisni

Ky çaj redukton inflamacionin dhe lehtëson menjëherë dhimbjet e shpinës.

Lifestyle

22/12/2016 12:58

Inflamacioni mund të jetë shkaku kryesor i dhimbjeve të shpinës.

Pirja e këtij çaji çdo ditë me përmbajtje xhinxheri dhe kurkume apo turmeriku është një mënyrë e shkëlqyer kundër inflamacionit.

Përbërësit:

-2 lugë gjelle xhenxhefil të grirë

-1 lugë çaji kurkumë apo turmerik pluhur

-1 gotë ujë

-2 lugë çaji mjaltë

Përgatitja:

1- Zieni ujin dhe më pas hidhini xhenxhefilin dhe pluhurin e kurkumës. Lëreni për shtatë deri në nëntë minuta.

2- Kullojeni çaji për të larguar copat e xhenxhefilit dhe më pas shtojini mjaltë. Përziejini mirë dhe mund ta pini të ngrohtë.

Ky çaj ju bën mirë edhe kundër gripit si dhe ju forcon imunitetin.