Bota – Lajmi.net

Aktuale

Rreth 300 studentë palestinezë mbeten në burgjet izraelite

Ministri i Arsimit i Palestinës, Sabri Saidam, ka deklaruar se të paktën 299 studentë dhe 30 anëtarë të stafit të Ministrisë së Arsimit të Palestinës vazhdojnë të qëndrojnë në burgjet izraelite....

19 March, 2019 Lexo më shumë

BE: Brenda dy viteve të largohen nga tregu veturat me motor diesel

Prodhuesit evropianë të automjeteve duhet t’i japin konsumatorëve më shumë lehtësira për të kthyer pas automjetet në kuadër të skandalit me motorët diesel, deklaroi sot Komisioni Evropian....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Trump: Ushtarakët t’i japin fund mbështetjes ndaj Maduros!

Presidenti amerikan, Donald Trump i bëri thirrje ushtarakëve venezuelas të ndalojnë mbështetjen ndaj presidentit socialist, Nicolas Maduro, që SHBA-ja kërkon të largohet nga pushteti....

19 March, 2019 Lexo më shumë

20 minuta “gurë” nga qielli, stuhi e frikshme në Kinë

Një stuhi e frikshme përfshiu pjesën jugore të Kinës këtë të martë, me kokrra breshëri që thuhet se ishin aq të mëdha sa një vezë....

19 March, 2019 Lexo më shumë

May mund të kërkojë zyrtarisht të vonohet Brexit

Kryeministrja Theresa May është duke i shkruar BE-së për t’iu kërkuar zyrtarisht që Brexit të shtyhet....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Përshkallëzohet protesta tek Unaza e Re, banorët bllokuan për 4 orë rrugën

Protesta te Unaza e Re ka përshkallëzuar mbrëmjen e kësaj të hëne, pasi banorët e kësaj zone kanë bllokuar si çdo ditë rrugën....

19 March, 2019 Lexo më shumë

ISIS-i kërcënon me hakmarrje pas Christchurch

Sulmi i përgjakshëm terrorist ndaj dy xhamive në Zelandën e Re mund të shkaktojë një spirale të re dhune. Milicët xhihadistë të të ashtuquajturit “Shteti Islamik” kanë bërë thirrje për hakmarrje....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Fushata e Zonjës së Parë kundër bullizmit dhe Presidenti

Zonja e Parë Melania Trump mblodhi në Shtëpinë e Bardhë një grup pune me përfaqësues të agjencive të ndryshme qeveritare që drejtojnë programe rinore për të adresuar çështje që ajo trajton në fushatën e saj “Be best”, “Të jesh më mirë”....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Sulmi në Holandë, mes viktimave dhe një i afërm i autorit

37-vjeçari turk që kreu sulmin terrorist në Holandë përshkruhet si një njeri i paqëndrueshëm dhe me probleme mendore. Mediat bëjnë të ditur se ai kishte dalë nga burgu vetëm pak kohë më parë....

19 March, 2019 Lexo më shumë

​Trump: Brazili dhe SHBA-ja nuk kanë qenë kurrë kaq afër

Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se marrëdhëniet mes SHBA-së dhe Brazilit nuk kanë qenë kurrë më të mira. ...

19 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO