Boston fiton derbin ndaj Philadelphia

Boston Celtics kanë marrë fitoren e radhës në NBA. Ata fituan derbin ndaj Philadelphia 76ers, duke i mposhtur 106 – 99, shkruan lajmi.net. Ndeshja filloi më mirë për Boston, duke triumfuar në çerekun e parë. Më të mirë ishin edhe në dy çerekët e tjerë, kurse ai i fundit ishte i barabartë. Për Philadelphia 76ers…

Sport

09/02/2023 12:13

Boston Celtics kanë marrë fitoren e radhës në NBA.

Ata fituan derbin ndaj Philadelphia 76ers, duke i mposhtur 106 – 99, shkruan lajmi.net.

Ndeshja filloi më mirë për Boston, duke triumfuar në çerekun e parë.

Më të mirë ishin edhe në dy çerekët e tjerë, kurse ai i fundit ishte i barabartë.

Për Philadelphia 76ers i dalluar ishte Joel Embiid me 28 pikë, shtatë kërcime dhe një asistim.

Kurse, për Boston I mire ishte Derrick White me 19 pikë.

Për Boston Celtics kjo ishte fitorja numër 39m teksa kanë edhe 16 humbje.

Në anën tjetër për Philadelphia 76ers ishte hubja numër 19 dhe kanë 34 fitore gjithsej./Lajmi.net/