‘Bombë’ nga Italia: Icardi kthehet në Serie A

Mediet italiane pretendojnë se Mauro Icardi ka të ngjarë të kthehet në Serie A në janar.

Sport

25/10/2020 20:58

Trajneri i PSG, Tuchel nuk po i jep një mundësi Icardit këtë sezon, kështu që sulmuesi argjentinas është i gatshëm të ndryshojë klimën. 

Interesin më të fortë për momentin e tregon Milani, i cili e sheh Icardin si një pasardhës ideal të Ibrahimovic dhe dikush që do të jetë sulmuesi kryesor në vitet e ardhshme, përcjell lajmi.net. 

Maldini tashmë ka kontaktuar mikun e tij Leonardo dhe negociatat për transferimin e Icardit filluan në janar.

Argjentinasi mund të mbërrijë në “San Siro” si huazim për 10 milionë euro plus 40 milionë në vitin e ardhshëm. /Lajmi.net/