Boksieri i peshave të rënda arrestohet nga policia

Boksieri, Jared Anderson është arrestuar të hënën në mëngjes nga policia në Oregon, Ohoi, ndërsa akuzohet për përdorim të armës së zjarrit në automjet. Përveç kësaj, ai të njëjtën kohë po drejtonte automjetin nën ndikimin e alkoolit ose drogës, sipas të dhënave të Qendrës Korrektuese të Qarkut Lucas, njofton ESPN, përcjell lajmi.net. Anderson, 23-vjeçar, kaloi…

Sport

07/11/2023 18:34

Boksieri, Jared Anderson është arrestuar të hënën në mëngjes nga policia në Oregon, Ohoi, ndërsa akuzohet për përdorim të armës së zjarrit në automjet.

Përveç kësaj, ai të njëjtën kohë po drejtonte automjetin nën ndikimin e alkoolit ose drogës, sipas të dhënave të Qendrës Korrektuese të Qarkut Lucas, njofton ESPN, përcjell lajmi.net.

Anderson, 23-vjeçar, kaloi pak më shumë se tetë orë në burg dhe u lirua pak para mesditës, sipas të dhënave të qendrës së korrigjimeve.

Promotori i Anderson, Top Rank, nuk pranoi të komentojë përmes zëdhënësit të tij.

Anderson (16-0, 15 KO) vjen nga një fitore e TKO në raundin e pestë ndaj Andriy Rudenkos në gusht.

“Big Baby” luftoi dy herë më parë në 2023: Një fitore TKO-3 ndaj George Arias në prill dhe një fitore vendimtare kundër ish titullarit të peshave të rënda Charles Martin në korrik në Toledo, Ohio, vendlindja e Anderson.

Anderson renditet në vendin e 15-të në renditjen e peshave të rënda të BoxRec./Lajmi.net/