Boateng kthehet te Milani

Kevin-Prince Boateng, është rikthyer në stërvitje te skuadra e Milanit.

Sport

30/09/2015 20:20

Boateng do të bëjë stërvitje me skuadrën e Milanos, nga e enjtja deri më 31 dhjetor.

Lojtari ka mundësi që të rikthehet te Milan, pasi Schalke nuk janë të interesuar t’a mbajnë atë.

Klubi gjerman e suspendoi Boatengun dhe Sidney Samin pas ndeshjes ndaj Koln, në maj të këtij viti.

28 vjeçari është lojtari i dytë me sjellje kontraverse që kthehet te ‘Rossonerët’, pas Mario Balotellit.