Bizneset kosovare protestojnë për taksën në Rrugën e Kombit – Lajmi.net
Bizneset kosovare protestojnë për taksën në Rrugën e Kombit
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 10:50, 28 March 2018
Taksa rrugore që ka nisur të zbatohet në “Rrugën e Kombit”, me vendim të Qeverisë së Shqipërisë, ka ngjallur reagime te bizneset kosovare.

Kështu disa prej kompanive nga Kosova, kanë vendosur sot që të protestojnë në pikën kufitare të Vërmicës, njofton Klan Kosova.

Ata po shprehin pakënaqësitë e tyre, lidhur me çmimin e vënë, çka thonë se i dëmton që të operojnë në treg.

Mauna të kompanive të ndryshme janë varguar në pjesën e Kosovës, duke refuzuar që të futën në pjesën e Shqipërisë, pasi nga kjo javë duhet të paguajnë ekstra taksa për qasjen në autostradë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO