Bill Clinton del nga spitali dhe ka një mesazh për të gjithë

10:24 | 21 Tetor 2021

“Unë jam duke u përmirësuar, duke shijuar këtë mot të bukur vjeshte”.

Bill Clinton po rikuperohet pas qëndrimit të tij të fundit në spital.

Politikani, 75 vjeç, postoi një video në llogarinë e tij në Twitter të mërkurën, në të cilën ai tha se “ishte shumë i prekur për një mbështetje të madhe” që mori gjatë shtrimit në spital në Qendrën Mjekësore UCI, për një infeksion jo të lidhur me COVID.

“Jam shumë i lumtur që jam kthyer në shtëpi”, tha ai në klipin e ndarë me 13 milionë ndjekësit e tij. “Unë jam duke u përmirësuar, duke shijuar këtë mot të bukur vjeshte”.

“Dua t’u kujtoj të gjithëve, merrni kohë ‘për të dëgjuar’ trupat tuaj dhe kujdesuni për veten tuaj,” vazhdoi Clinton.

“Ne të gjithë kemi punë për të bërë dhe secili prej nesh ka një rol të rëndësishëm për të luajtur në jetë dhe në të ardhmen e afërt. Unë, për shembull, do të bëj çmos që të jem pranë jush për të vazhduar të bëj më të mirën që mundem për më gjatë.”

Ish-presidenti, i cili ishte në Kaliforni në Fondacionin Clinton Business, u shtrua në spitalin në Irvine javën e kaluar kur filloi të ndihej më i dobët, sipas një burimi të afërt me Clinton.

Ndërsa ishte atje, ai u diagnostikua me një infeksion urologjik që u shndërrua në një infeksion më të gjerë, shtoi burimi. /Lajmi.net/