Benitez konfirmon të ardhmen e Ronaldos

Trajneri i Real Madridit, Rafael Benitez ka ftuar Cristiano Ronaldon që të mbetet në klub dhe të vazhdojë të thyejë rekorde në Santiago Bernabeu.

Sport

03/10/2015 15:47

Rafael Benitez ka ftuar Cristiano Ronaldon që të mbetet në klub dhe të vazhdojë të thyejë rekorde në Real Madrid.

Trajneri i “Los Blancos” ka theksuar se Ronaldo e ka vendin në historinë e klubit.

“Numrat janë aty. Shpresoj që ai të vazhdojë të shënojë shumë gola dhe të kënaqemi me të për shumë vite të tjera”, deklaroi Benitez në konferencë për shtyp para ndeshjes me Atletico Madridin, të dielën.

“Fakti se Ronaldo është në historinë e Realit është diçka e rëndësishme, por shpresoj që kjo të vazhdojë”, u shpreh ai.