Bëni fitnes edhe gjatë ditëve të nxehta – Lajmi.net
Bëni fitnes edhe gjatë ditëve të nxehta
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 15:21, 17 July 2018
Vala e të nxehtit nuk duhet të ndërhyë në regjimin tuaj të fitnesit

 

Por për t’u siguruar që mund të ushtroni sigurt edhe gjatë këtyre ditëve, atëherë aplikoni disa nga këshillat nga trajneri personal, David Wiener.

Është me të vërtetë e rëndësishme të mbani mend se nxehtësia do të ndikojë në stërvitjen tuaj, prandaj mos e ngarkoni vete shumë dhe merrni pushoni në mënyrë të rregullt teksa jeni duke pushuar në mënyrë që trupi juaj të mund të qetësohet.

Zakonisht bëni stërvitjen në mëngjes

How to work out in a heatwave

Mos harroni të konsumoni shumë ujë

How to work out in a heatwave

 

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO