Befasi e madhe: Valverde përshëndetet me Barcelonën?

Ernesto Valverde më në fund ka folur për të ardhmen e tij te Barcelona.

Sport

02/01/2019 14:10

Ernesto Valverde ka thënë se ai nuk e di se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e tij te Barcelona.

54-vjeçari e fitoi La Liga-n dhe Kupën e Mbretit në sezonin e tij të parë, por që është në dilemë rreth të ardhmes.

“Sezoni i ardhshëm? Unë nuk e di të ardhmen time apo çfarë do të bëj në atë fazë, “tha Valverde për Barcelona TV, përcjell lajmi.net.

“Në futboll nuk e dini se çfarë do të ndodhë, gjërat janë të rrjedhshme dhe nuk mund ta lejoni kurrë veten të mendoni në planin afatgjatë.

“Kur jeni në këtë biznes, dy muaj është një kohë shumë e gjatë, mendimet dhe ndjenjat ndryshojnë në rezultatet individuale – nëse fitoni, gjërat janë të mëdha, nëse humbni të gjithë janë të trishtuar dhe flasin për ju.

“Dua që të gjithë të jenë të lumtur me punën time dhe punën e stafit tim dhe lojtarëve të mi, por në futboll nuk ka garanci.

“Nëse ne nuk i përmbushim objektivat tona – në ligë dhe në Evropë – njerëzit do të shohin tek trajneri, është mënyra se si gjërat shkojnë.”, ka shtuar më tej trajneri i Barcelonës. /Lajmi.net/