Befasi e gola më “bollëk” – këto ishin të gjitha rezultatet e ndeshjeve të sotme në Ligën e Kampionëve

Kanë përfunduar edhe tetë takimet e fundit e xhiros së katërt, të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, të zhvilluara të mërkurën mbrëma (sot). Në tetë takime sa janë zhvilluar, janë arritur edhe rezultate befasuese dhe janë realizuar një numër i madh i golave, shkruan lajmi.net. Tek në ndeshjen e parë ndërmjet Napolit dhe…

Sport

08/11/2023 23:23

Kanë përfunduar edhe tetë takimet e fundit e xhiros së katërt, të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, të zhvilluara të mërkurën mbrëma (sot).

Në tetë takime sa janë zhvilluar, janë arritur edhe rezultate befasuese dhe janë realizuar një numër i madh i golave, shkruan lajmi.net.

Tek në ndeshjen e parë ndërmjet Napolit dhe Union Berlinit u shkaktua befasia e parë, me sfidën që u mbyll baras 1:1 në stadiumin “Diego Armando Maradona”.

Humbje shokuese 4:3 pësoi edhe Manchester United në udhëtim te Copenhagen, disfatë e cila e lë prapa United në garë për kalim të grupeve.

Ndërkaq, fitores i janë gëzuar Real Madridi, Arsenali, Interi e Bayern Munichu.

Rezultatet e plota: