Bayern Munichu “blindon” portën, zyrtarizon rinovimet me portierët

Bayern Munichu ka zyrtarizuar rinovimin e kontratës me dy portierët e skaudrës. Kapiteni Manuel Neuer dhe Sven Ulreich kanë rinovuar kontratën me bavarezët deri më 30 qershor të vitit 2025, shkruan lajmi.net. “Kapiteni Manuel Neuer, 37 vjeç dhe Sven Ulreich, 35 vjeç, kanë qenë mbështetja e fortë e FC Bayern për shumë vite dhe do…

Sport

28/11/2023 17:20

Bayern Munichu ka zyrtarizuar rinovimin e kontratës me dy portierët e skaudrës.

Kapiteni Manuel Neuer dhe Sven Ulreich kanë rinovuar kontratën me bavarezët deri më 30 qershor të vitit 2025, shkruan lajmi.net.

“Kapiteni Manuel Neuer, 37 vjeç dhe Sven Ulreich, 35 vjeç, kanë qenë mbështetja e fortë e FC Bayern për shumë vite dhe do të vazhdojë të jetë e tillë. FC Bayern tani i ka zgjatur të dyja kontratat me nga një vit deri më 30 qershor 2025” – thuhet në njoftimin e Bayern Munichut.


Manuel Neuer i ishte bashkuar Bayern Munichut nga viti 2021 nga Schalke për 30 milionë euro.

Ulreich është pjesë e Bayern Munichut nga vitit 2021 kur u transferua nga Hamburgu./Lajmi.net/