Bayern Munich me fitore të ngushtë rikthehet në krye të Bundesligës

Bayern Munich ka shënuar fitore kundër Stuttgart në takimin e vlefshëm për xhiron e 23-të në elitën e futbollit gjerman. “Bavarezët” morën pikët e plota falë fitores 1:2 në udhëtim te Stuttgart, shkruan lajmi.net. Mbrojtësi De Ligt i kaloi mysafirët në epërsi me golin e minutës së 39-të. Golin e dytë dhe të fitores për…

Sport

04/03/2023 20:40

Bayern Munich ka shënuar fitore kundër Stuttgart në takimin e vlefshëm për xhiron e 23-të në elitën e futbollit gjerman.

“Bavarezët” morën pikët e plota falë fitores 1:2 në udhëtim te Stuttgart, shkruan lajmi.net.

Mbrojtësi De Ligt i kaloi mysafirët në epërsi me golin e minutës së 39-të.

Golin e dytë dhe të fitores për gjigantin gjerman e shënoi Choupo-Moting kur po shënohej minuta e 62-të.

Krejt çfarë bën vendasit në këtë duel ishte goli i Perea dy minuta pa përfunduar koha e rregullt e takimit.

Bayern Munich me këto tri pikë rikthehet në pozitën e parë me 49 pikë, aq sa ka edhe Borussia Dortmund që zbret në vendin e dytë për shkak të goldallimit.

Stuttgart është i 15-ti me 19 pikë./Lajmi.net/