Barcelona po konsideron blerjen e Achraf Hakimit

Barcelona janë në kërkim të një mbrojtësi të djathtë. Këtë merkato ekipi katalanas ka qenë mjaft aktive. Por, pavarësisht atyre blerjeve, ata janë në kërkim të një mbrojtësi të djathtë. Sipas’ AS’ Barça po konsideron blerjen e ish-lojtarit të Real Madridit, Achraf Hakimin, transmeton lajmi.net. Marokeni ka kontratë me Paris Saint Germain deri në vitin…

Sport

18/08/2022 16:07

Barcelona janë në kërkim të një mbrojtësi të djathtë.

Këtë merkato ekipi katalanas ka qenë mjaft aktive.

Por, pavarësisht atyre blerjeve, ata janë në kërkim të një mbrojtësi të djathtë.

Sipas’ AS’ Barça po konsideron blerjen e ish-lojtarit të Real Madridit, Achraf Hakimin, transmeton lajmi.net.

Marokeni ka kontratë me Paris Saint Germain deri në vitin 2026 dhe sipas ‘transfermarkt’ vlerësohet me 65 milionë euro.

Mbetet të shihet nëse ekipi i Xavi Hernandez do bëjë ndonjë ofertë zyrtare për lojtarin./Lajmi.net/