Barcelona – Benfica, formacionet zyrtare

19:49 | 23 Nentor 2021

Gjiganti spanjoll luan sonte një ndeshje vendimtare.

Barcelona ballafaqohet me Benfikën nga ora 21:00 në kuadër të xhiros së pestë të Ligës së Kampionëve, shkruan lajmi.net.

Barça momentalisht ka gjashtë pikë në vendin e dytë të grupit E, ndërsa Benfica është e treta me katër pikë.

Ky duel është direkt për vendin e dytë, dhe të dyja ekipet do të synojnë pikët maksimale.

Formacioni i Barcelonës: Ter Stegen, Pique, Araujo, Busquets, Depay, Demir, Lenglet, Alba, De Jong, Nico, Gavi

Formacioni i Benficës: Vlachodimos, Gilberto, Grimaldo, Vertonghen, Everton, Yeremchuk, Mario, Silva, Weigl, Otamendi, Almedia /Lajmi.net/