‘Ballon d’Or’: Publikohet edhe pesëshja e pestë – mësohen 25 nga 30 të nominuarit – nominohet Messi

22:11 | 21 Tetor 2019

Tashmë jemi shumë afër që të mësojmë të gjithë 30 emrat e nominuar për ‘Topin e Artë’.

Sot ‘France Football’ ka filluar publikimin e 30 emrave të nominuar për të fituar ‘Topin e Artë’ këtë vit.

Dyshja favorite për  ta fituar këtë garë janë Virgil van Dijk dhe Lionel Messi, ky i fundit që nuk është nominuar akoma.

Deri më tani janë publikuar 4 lista me nga 5 emra, kurse së fundmi është publikuar edhe lista e 5-të, për të kompletuar 25 nga 30 emrat e nominuar.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell listën e pestë me pesë emrat e nominuar, nga 30 sa janë total. /Lajmi.net/