​Ballkani-Prishtina, formacionet zyrtare

Sot me fillim nga ora 15:00 stadiumi i qytetit në Suharekë do të jetë nikoqir i derbit mes Ballkanit dhe Prishtinës, dueli i fundit i këtyre dy skuadrave për këtë sezon në Superligën e Kosovës. Ballkani, tanimë kampion i Superligës, do të synojë ta mbyllë sezonin me fitore, ndërsa Prishtina do të kërkojë të hakmerret…

Sport

25/05/2024 14:21

Sot me fillim nga ora 15:00 stadiumi i qytetit në Suharekë do të jetë nikoqir i derbit mes Ballkanit dhe Prishtinës, dueli i fundit i këtyre dy skuadrave për këtë sezon në Superligën e Kosovës.

Ballkani, tanimë kampion i Superligës, do të synojë ta mbyllë sezonin me fitore, ndërsa Prishtina do të kërkojë të hakmerret për humbjen në finale të Kupës së Kosovës ndaj suharekasve.

Ballkani zë pozitën e parë në tabelë me 75 pikë, ndërsa Prishtina renditet e pesta me 49 pikë.

Tanimë formacionet zyrtare janë publikuar, dhe ato i gjeni më poshtë.

Ballkani

Prishtina