Ballkani del me njoftim të rëndësishëm për tifozët që do të udhëtojnë për takimin me Viktoria Plzen

Ballkani e nis sot aventurën në fazën e grupeve në Ligën e Konferencës për herë të dytë në dy vitet e fundit. Kampioni i Kosovës do të ketë punë në udhëtim me Viktoria Plzen në Çeki, në kuadër të Grupit C, shkruan lajmi.net. “Portokallezinjtë” do të kenë përkrahje edhe në tribuna nga një numër i…

Sport

21/09/2023 13:10

Ballkani e nis sot aventurën në fazën e grupeve në Ligën e Konferencës për herë të dytë në dy vitet e fundit.

Kampioni i Kosovës do të ketë punë në udhëtim me Viktoria Plzen në Çeki, në kuadër të Grupit C, shkruan lajmi.net.

“Portokallezinjtë” do të kenë përkrahje edhe në tribuna nga një numër i tifozëve.

Për këta të fundit klubi suharekas ka dalë me një njoftim të rëndësishëm në faqen zyrtare.

“Për t’u orientuar drejt stadiumit ku do të zhvillohet sonte ndeshja Viktoria Plzen – Ballkani, po ua paraqesim përmes hartës se si të arriihet deri aty, derisa me të kuqe e keni të ditur edhe pjesën se ku do të jenë të vendosur tifozëria jonë” – njoftoi Ballkani duke publikuar edhe disa fotografi të hartave afër stadiumit.

Ndeshja e sotme mes Viktoria Plzen dhe Ballkanit zhvillohet nga ora 21:00.

Në Grupin C së bashku me Ballkanin dhe Viktoria Plzen janë edhe Dinamo Zagreb e Astana./Lajmi.net/